faxbud

Nowoczesna architektura powinna być wyrazem
dążenia do jej nieograniczonego kształtu.
Realizowanie trudnych założeń
poprzez precyzję i doświadczenie
pozwoli Państwu osiągnąć zamierzony cel.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

FAXBUD SP. Z O.O.

ul.Promenada 1/3
00-778 Warszawa
tel. (022) 851 68 65
fax.(022) 851 68 66
faxbud@faxbud.pl

Elewacja aluminiowa ALUCOBOND®

ALUCOBOND, którego producentem jest ALCAN COMPOSITES, to materiał elewacyjny w postaci "sandwich panelu" składającego się z dwóch warstw aluminium (0,5 mm) wypełnionych rdzeniem polietylenowym (ALUCOBOND PE), mineralnym z dodatkiem poliolefinu (ALUCOBOND PLUS) lub mineralnym (ALUCOBOND A2). ALUCOBOND A2 z rdzeniem składającym się z wodorotlenku glinu jest materiałem niepalnym. ALUCOBOND posiada aprobatę techniczną AT-15-4058/2002.

Standardowe wymiary płyt wynoszą 1250 x 3200 mm o grubościach w przedziale 3-6 mm. W razie potrzeby istnieje możliwość dostosowania wymiarów płyt do indywidualnych potrzeb zamawiającego.

Ze względu na swoją lekkość oraz bogatą kolorystykę ALUCOBOND jest powszechnie stosowany na elewacjach zewnętrznych budynków. Z płyt ALUCOBOND prefabrykowane są przestrzenne o zróżnicowanych kształtach panele, odpowiadające koncepcji architektonicznej elewacji. Panele montowane są na konstrukcji wsporczej z materiałów niekorodujących, tj. z aluminium i stali nierdzewnej. Mogą być montowane na ścianach posiadających już izolacje lub ich pozbawionych. W przypadku ścian pozbawionych izolacji stosuje się docieplenie ścian warstwą wełny. Zastosowanie ALUCOBOND-u na fasadzie budynku zapobiega utracie energii cieplnej, chroni przed penetracją wilgoci oraz tłumi w dużym stopniu hałas uliczny. Jednocześnie nadzwyczajna jakość powłoki oraz szeroka gama kolorystyczna PVDF czyni z ALUCOBOND-u nie tylko idealny materiał elewacyjny, ale też wykończeniowy. Wykonuje się z niego obudowy nowoczesnych systemów oświetleniowych i kolumn, panele sufitowe i ścienne oraz lady biurowe. Może być również zastosowany do wykonywania ścianek działowych, dekoracyjnych eksponatów wystawowych. Daje się także z powodzeniem wykorzystywać w galeriach, domach handlowych, terminalach lotniczych, bankach, halach wystawowych itp.

Copyright Faxbud
powered by Visuality.pl